O plemenu - About AST

Velice silný, svalnatý pohybově náročný, čilý, spolehlivý, společenský a velice inteligentní pes.

Jeho motto je HRDOST, SÍLA, VĚRNOST A HOUŽEVNATOS.

Pořizovat si stafforda jako obranáře je velký omyl, který toto plemeno provází již od nepanšti a na tuto skutečnost doplácí i dnes, kdy je stále považován za „bojového psa“. Jeho schopnosti se dnes využívají ve službách záchranářů, policie, při rehabilitaci v nemocnicích, domovech důchodců apod.

  Na soutěžích obvykle exceluje při stopování, zkouškách poslušnosti,pasteveckých závodech a agility. Samozřejmě má své dominantní místo na výstavách. AST je nejvšestrannější pes na světě, avšak je nutná důsledná výchova již od mládí.

 

 

American Stafordshire Terier is very strong, muscular, movemently demanding, active, reliable, sociable and very inteligent dog.

Its moto is PRIDE, POWER, LOYALTY AND TENACITY.

To have the AST as a defending dog is a big mistake, which guides this breed from time immemorial. That´s why is AST still regarded to be a "conflict breed". Today skills of this dog are used in rescue work, services of police, retirements homes, during physiotherapy in hospitals, ...etc.

At competitions they excel in stalking, exams of obedience, pastorals races and agility. Of course they have their dominant position in dog shows. AST is the most versatile dog in the world, but they need consequent training since they are young.